W poniedziałek 08.09 święto Narodzenia NMP. Msze św. o 17.00 i 18.00.
W sobotę msza św. o 18.00 i nabożeństwo Fatimskie.
W niedzielę 14.09 w Bazylice Katedralnej o 14.00 msza św. a po niej wyruszy Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny.
W październiku od 19 do 21 będzie w naszym kościele peregrynacja ikony NMP Częstochowskiej. Natomiast 21.10 po Męskim Różańcu zostanie ikona przeniesiona do szpitala. 22.10 wieczorem zostanie przewieziona na Juliusz.
W związku z peregrynacjom będą spotkania modlitewne przygotowujące naszą wspólnotę na to wydarzenie. Pierwsze spotkanie w środę 10.09.25 r. 18.45 na salce parafialnej na plebanii.
Obraz przyjedzie 19.10 pod kaplice Męki Pańskiej na Kraszewskiego i stamtąd w procesji pójdziemy do kościoła. Szczegółowy program będzie wkrótce.
Msze św. w dni powszednie o 17.00 i 18.00. W środy po mszy o 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W niedzielę powraca msza św. o 18.00. Kancelaria od 16.00.
Rozpoczęły się prace przy kaplicy Wandy Malczewskiej w parku. Prace są finansowane z naszych parafialnych funduszy. Na Radzie Parafialnej zaakceptowaliśmy projekt mozaiki św. JPII. W kościele będzie w listopadzie. Zaliczka została wpłacona. Całość będzie kosztować 32 tysiące zł. Drugą ratę zapłacimy przy odbiorze. Resztę zapłacimy po kolędzie. Ofiary z III niedziel, indywidualne i kolędowe na kościół będą przeznaczone na mozaikę.
Za tydzień 14.09. po mszy św. o 10.00 spotkanie rodziców kl. III przed I Komunią. Św. Również 14.09 na mszy o 10.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieci które rozpoczynają naukę w szkole i błogosławieństwo dzieci.
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia niech Matka Boża otacza swoją opieką, a Chrystus Król niech nam błogosławi.